Alpsko skijanje

Snowboard

Nordijsko skijanje

Kalendar i rezultati

Održan Seminar za Tehničke delegate (TD) Svetske Skijaške federacije (FIS)!

U Beogradu je od 2.-4.11.2018. godine u Hotelu 88 Rooms, u organizaciji Skijaškog saveza Srbije (SSS), održan Seminar za  Tehničke delegate(TD) Svetske Skijaške federacije(FIS).

Seminar se sastojao od 2 dela, takozvani TD Update za postojeće tehničke delegate koji su overavali svoju licencu

Seminarom su rukovodili  predstavnici  Svetske skijaške federacije, (FIS), kordinator za alpsko Skijanje Janez Flere, Peter Gerdol kao i Matjaz Kranjc.

Seminaru su prisustvovali 35 učesnika iz 12 zemalja, regije balkan kao i istočnih mediteranskih zemalja.

Skijaški savez Srbije su predstavljala 2 FIS TDučesnika  i kao 1 kandidata za TD.

Pored inostranih delegata seminari su prisustvovali članovi sudijske organizacije SSS kao i nacionalni tehnički delegati SSS.

Seminar je održan po drugi put u Srbiji.

Predstavnik FIS-a, Janez Flere je organizaciju seminara ocenio sa visokom ocenom i dodao da Skijaški savez Srbije sve više dobija na značaju u FIS-u, svojim aktivnostima u vidu stručnih usavršavanja, organizacijom seminara i velikih međunarodnih takmičenja.