• Početna
  • Alpsko skijanje
  • Aktuelnosti

Svetsko prvenstvo u alpskom skijanju Vail - Beaver Creek 2015.

Svetsko prvenstvo u alpskom skijanju se održava u Biver Kriku (Beaver Creek), u Sjedinjenim Američkim Državama, od 01. do 15. februara 2015.
Spisak takmičara iz Srbije koji će nastupiti u VAILU na Svetskom Prvenstvu u tehnickim disciplinama Slalomu i Veleslalomu:

Žene:

1. Nevena Ignjatović
  2. Maša Janković
  3. Barbara Bogdanović
  4. Nina Mandić

Muškarci:

1. Andrija Vuković
  2. Stanišić Strahinja
  3. Mladen Pešić
  4. Sava Pavlović

Treneri:

1. Primož Skerbinek
  2. Nemanja Ignjatović

Generalni Sekretar: Milan Božić
Predsednik Saveza: Vladeta Radivojević

Žene nemaju kvalifikacije, već nastupaju direktno u glavnoj trci. Muškarci će kroz kvalifikacije tj. FIS trke pokušati da se izbore za start u Glavnoj trci u Slalomu i Veleslalomu.
Jedan deo ekipe odlazi (Nevena Ignjatovic) 05.02.2015 i vraćaju se 15.02.2015., a drugi, veći deo ekipe je tamo od 08. do 16.02.2015; smeštaj je u VAILU.
Takmičari Marko Vukićević i Marko Stevović su trenutno van takmičarskog i trenažnog procesa zbog povreda.