Saradnja Skijaškog saveza i visokoškolskih institucija – korak ka uređenju sistema osposobljavanja

Na inicijativu Skijaškog saveza Srbije 25.12.2018. godine održan je sastanak predstavnika visokoškolskih institucija i Skijaškog saveza Srbije. Sastanku su prisitvovali predstavnici Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja iz Niša, Novog Sada, Beograda i Sportske akademije. Podršku, zbog objektivne sprečenosti, pružili su Fakultet iz Leposavića i Union - Nikola Tesla iz Beograda.

Ideja sastanka je bila da se poboljša trenutna situacija u oblasti ospobljavanja instruktora, trenera i sudija u skijanju.

Predstavnici su se dogovorili da potpišu sporazum prema kojem će se, u buduće, saradnja u oblasti osposobljavanja obavljati isključivo sa Savezom. Na ovaj način će se otvoriti put za formiranje zajedničke organizacije koju će činiti predstavnici svih visokoškolskih institucija, strukovnih organizacija i Skijaškog saveza. Novi sistem će omogućiti formiranje jedinstvenog programa osposobljavanja, Nacionalne šole skijanja i zajednički nastup prema međunarodnim organizacijama.